Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
VMRO-DPMNE fiton tre deputetët në diasporë
English

VMRO-DPMNE fiton tre deputetët në diasporë

E dielë, 5 qershor 2011, NOA - Koalicioni i partive të udhëhequra nga VMRO-DPMNE, e kryeministrit Nikolla Gruevski ka fituar tre mandatet e deputetëve në diasporë.

Sipas rezultateve jozyrtare, kandidatët e partisë së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski kanë fituar në njësinë e 7-të zgjedhore në Europë, ku kandidati i VMRO-DPMNE, Risto Mancev ka marrë 1465 vota, LSDM 154 vota, BDI 402, VMRO-Popullore 54 si dhe PDSH 40 vota.

Kandidati i VMRO-DPMNE, Pavle Sazdov ka fituar në Amerikë dhe Kanada ku ka marrë 560 vota, LSDM 82 vota, SDU 242.

Në njësinë zgjedhore 9 e vendosur në Australi-Azi gjithashtu ka fituar kandidati i VMRO-DPMNE, Milorad Dodevski me 549 vota.

Agjencia INA bën me dije se asnjë nga kandidatët shqiptarë nuk ka fituar në diasporë, ndërsa në njësinë e 8 u bojkotuan këto zgjedhje nga ana e diasporës shqiptaro-amerikane.

NOA/INA

KOMENTE