Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Brazil, festime për dekriminalizmin e marijuanës
English

Brazil, festime për dekriminalizmin e marijuanës

Brazil, 21 Qershor NOA - Me mijëra persona kanë manifestuar ditën e dielë përgjatë rrugës së metropolit më të madh brazilian, Marcha da Liberdade.

Të gjithë kanë qenë duke festuar vendimin e gjykatës së lartë në Brazil, e cila javën e kaluar ka autorizuar dekriminalizmin e marijuanës.

Kanë qenë rreth 3 mijë persona të cilët kanë përshkuar rrugët e San Paolo dhe një turmë tjetër e madhe njerëzish që kanë populluar plazhin e Copacabana në Rio de Janeiro.

r.b/NOA

KOMENTE