English

Brazil, festime për dekriminalizmin e marijuanës

Brazil, 21 Qershor NOA - Me mijëra persona kanë manifestuar ditën e dielë përgjatë rrugës së metropolit më të madh brazilian, Marcha da Liberdade.

Të gjithë kanë qenë duke festuar vendimin e gjykatës së lartë në Brazil, e cila javën e kaluar ka autorizuar dekriminalizmin e marijuanës.

Kanë qenë rreth 3 mijë persona të cilët kanë përshkuar rrugët e San Paolo dhe një turmë tjetër e madhe njerëzish që kanë populluar plazhin e Copacabana në Rio de Janeiro.

r.b/NOA

KOMENTE