English

Zënka, gjykim në gjendje të lirë për 2 durrsakët

Durrës, 22 qershor 2011 NOA- Nis procedimi penal për dy të rinj, përkatësisht 20 dhe 32 vjeç. Sipas njoftimit zyrtar të policisë së qarkut, shtetasit A.Vezi dhe Dashamir Vezi jane konfliktuar per motive te dobeta me shtetasit A.Bakanoci dhe B.Mema. Gjatë konfliktit shtetasi A.Bakanoci ka demtuar lehte me mjet preres shtetasin A.Vezi, vjec 40. Ne konflikt eshte perfshire edhe nipi i A.Vezit, shtetasi Dashamir Vezi, i cili me ane te nje thike ka qelluar shtetasin A.Bakanoci duke e demtuar rëndë atë. Aktualisht i dëmtuari ndodhet ne Reanimacionin e Spitalit te Durresit jashte rrezikut per jeten. U be shpallja ne kerkim dhe nga ana jonë po punohet per kapjen e shtetasit Dashamir Vezi si dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

a.q/NOA

KOMENTE