Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shën Luçia njeh pavarësinë e Kosovës
English

Shën Luçia njeh pavarësinë e Kosovës

E premte, 19 gusht 2011, NOA- Shteti i Kosovës është njohur si i pavarur dhe sovran nga shteti ishullor Shën Luçia.

Ky shtet bën pjesë në ishujt e Karaibeve dhe njohja nga ana e tij e çon në 81 numrin e shteteve që e konsiderojnë Kosovën si të pavarur dhe sovrane.

Vetëm pak ditë më parë pavarësia e Kosovës u njoh edhe nga Benini, Guinea dhe Nigeria.

a.y/NOA

KOMENTE