Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zv/kryeministri kryen inspektim në Arkivën e Shtetit
English

Zv/kryeministri kryen inspektim në Arkivën e Shtetit

Prishtinë, 19 gusht 2011 NOA - Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hajredin Kuçi, vizitoi Agjencinë Shtetërore e Arkivave të Kosovës, me ç’rast u takua me kryeshefin e këtij institucioni, Ramë Manaj.

Në këtë takim, zëvendëskryeministri Kuçi ofroi mbështetjen dhe shprehi gatishmërinë e Qeverisë së Kosovës për të ndihmuar Agjencinë Shtetërore të Arkivave të Kosovës.

Në anën tjetër, kryeshefi i Agjencisë Shtetërore të Arkivave të Kosovës, Ramë Manaj, premtoi angazhim të plotë në punë, në mënyrë që ky institucion të kryejë funksionin e vet në bazë të mandatit që ka.

e.t/NOA

KOMENTE