English

Juventus zyrtarizon Giaccherinin

Torino, 25 Gusht NOA - Tashmë është zyrtare: Emanuele Giaccherini është një lojtar i Juventusit.

Akordi përfundimtar me Cesenën është arritur në bazën e 3 milionë eurove dhe falë huazimit të Martinez për sezonin e ardhshëm.

Për Giaccherini, në krahun tjetër është ofruar një kontratë 4-vjeçare.

Juventusi do të paguajë gjithashtu dhe vitin e parë, pagën e mesfushorit uruguaian, që rrotullohet rreth shifrës së 1 milion eurove.

r.b/NOA

KOMENTE