Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Familja e Gedafit largohet nga Libia
English

Familja e Gedafit largohet nga Libia

Bashkëshortja e Muamer Gadafit dhe tre fëmijë të tyre - Aisha, Hanibali dhe Muhamedi - kanë arritur në Algjeri.

Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Jashtme e këtij vendi, ndonëse nuk ka dhënë detaje të tjera.

Ndërkohë, shefat e koalicionit ushtarak, të përfshirë në konfliktin e Libisë, thanë se lufta në vendin e Afrikës Veriore "nuk ka përfunduar", raporton radio RFE.

Në deklaratën e lëshuar pas takimit në Katar, ata theksuan "nevojën e vazhdimit të veprimeve të përbashkëta deri në kohën kur populli libian të arrijë qëllimin e tij, me eleminimin e mbetjeve të regjimit të Gadafit".

Më herët, shefat e koalicionit ushtarak, të përfshirë në konfliktin e Libisë, thanë se lufta në vendin e Afrikës Veriore "nuk ka përfunduar".

Në deklaratën e lëshuar pas takimit në Katar, ata theskuan "nevojën e vazhdimit të veprimeve të përbashkëta deri në kohën kur populli libian të arrijë qëllimin e tij, me eleminimin e mbetjeve të regjimit të Gadafit".

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Tranzicionit, Mustafa Abdel Xhalil, tha se Gadafi, vendndodhja e të cilit mbetet e panjohur, përbën ende rrezik si brenda, ashtu dhe jashtë Libisë.

KOMENTE