Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
I vodhën 2 dynym misër bashkëfshatarit, përfundojnë në burg 2 vëllezër
English

I vodhën 2 dynym misër bashkëfshatarit, përfundojnë në burg 2 vëllezër

Fier, 29 gusht 2011, NOA- Dy persona nga fshati Bashkim i Fierit, u arrestuan në flagrancë, pasi kishin korrur dhe vjedhur 2 dynym misër në pronësi të një bashkëfshatari të tyre.

Mësohet se prangosja e tyre u bë pak para mesnate, pasi Blerim Xhafa, 34 vjeç dhe Fejzi Xhafa, 51 vjeç gjatë paradites së djeshme kishin vjedhur në bashkëpunim, sasinë e misrit të mbjellë në fshatin Qarr të Fierit.

Sakaq nga ana e vëllezërve u mohua kategorikisht një akt i tillë, por sipas policisë dëshmitarë në vendngjarje i etiketojnë vëllezërit Xhafa, si autorë të kësaj ngjarje.

a.y/NOA

KOMENTE