Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kina rrit sigurinë në aeroporte
English

Kina rrit sigurinë në aeroporte

Pekin, 29 gusht 2011, NOA – Autoritetet kineze kanë forcuar kontrollet e sigurisë në zonat aeroportuale në vend. Shkak janë bërë protestat e dhunshme në provincën e acaruar Xinjiang, ndërkohë autoritetet kanë rritur në maksimum nivelin e gatishmërisë.

Kështu, pasagjerëve u kërkohet të heqin këpucët dhe rripat e mesit, ndërsa kontrollohen me imtësi me detektor për materialet metalike.

a.q/NOA

KOMENTE