Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Syzet 3D me nëntituj, për personat që nuk dëgjojnë
English

Syzet 3D me nëntituj, për personat që nuk dëgjojnë

Londër, 29 Gusht NOA - Pas atyre 3D, mbërrijnë dhe syzet me “nëntituj”.

Është kjo zgjidhja e ideuar nga Sony për tu mundësuar tyre personave që vuajnë nga probleme dëgjimi që të shkojnë në kinema edhe kur filmat janë pa nëntituj, që në përgjithësi janë shumë pak të pëlqyer nga publiku.

Specialistët e këtyre syzeve, sipas asaj çka është bërë e ditur nga BBC, duhet të jenë të pranishme në kinematë britanike në fillim të vitit të ardhshëm.

Përdorimi i tyre, duhet theksuar, se me siguri nuk do të ndalet vetëm në sallat kinematografike.

r.b/NOA

KOMENTE