English

Tevez ëndërron kthimin tek Boca Juniors

Angli, 8 Shtator NOA - Aktualisht do të vazhdojë të qëndroj tek skuadra e Manchester City, por në një të ardhme të mundshme Carlos Tevez mund të kërkojë të realizojë dëshirën e tij për tu rikthyer në shtëpi.

Sulmuesi 27-vjeçar nuk e ka harruar asnjëherë Boca Juniors, klubin në të cilin ai u lançua.

Përfundimi i karrierës së tij në Argjentinë do të ishte realizimi i një ëndrre për lojtarin.

“Gjithmonë Boca ka qenë në zemrën time. Kam luajtur për Boca më parë dhe nuk përjashtoj mundësinë e një rikthimi në këtë skuadër në të ardhmen dhe më pas do ti jap lamtumirën dhe futbollit profesionist”.

r.b/NOA

KOMENTE