English

Jahjaga në Hungari

Budapest, 14 shtator 2011, NOA - Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ndodhet për vizitë zyrtare treditore në Hungari. Zyra e shtypit e Presidencës së Kosovës bën me dije se gjatë axhendës së Kryetares së Shtetit, zonja Jahjaga do të takohet me presidentin e Hungarisë, Pal Shmit, kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban dhe udhëheqës të tjerë institucionesh në këtë vend. mit/NOA

KOMENTE