English

Anzhi, gati oferta për Lampard dhe Gerard

Londër, 19 Shtator NOA - Anzhi Makhachkala duhet thënë se është futur bindshëm në merkato. Pasi blerjes së Eto’o dhe zërave që qarkullojnë për Cristiano Ronaldon, klubi i Daghestan sipas medieve angleze është i gatshëm për çmendurinë e radhës. Bëhet fjalë për dy yjet e futbollit anglez, Gerard dhe Lampard, të cilët kërkohen të jenë pjesë e ekipit rus. Me sa bëhet e ditur për dy mesfushorët anglez, që aktualisht janë në radhët e Chelsea dhe Liverpul, është gati një kontratë e majme prej 15 milionë eurosh për secilin. r.b/NOA

KOMENTE