English

Rusi, Medvedev kandidon Putin për President

E shtunë, 24 shtator 2011, NOA- Presidenti i Rusisë Dimitri Medvedev është shprehur se mbështet Kryeministrin Vladimir Putin si kandidat në zgjedhjet presidenciale të marsit. Nga ana e tij Putin është shprehur në kongresin e partisë së tij se ai dhe Presidenti Medvedev kanë rënë dakord prej kohësh lidhur me këtë temë. Ndërkaq nga ana e kritikëve është hedhur dyshimi se nuk përjashtohet mundësia për ndryshimin e roleve mes tyre. Menjëherë pas këtij propozimi Putin u ngrit në këmbë i shoqëruar nga duartrokitje të shumta. Nga ana e tij Putin u shpreh se pranon që të kandidojë për Kremlinin duke e cilësuar propozimin si një nder të madh. a.y/NOA

Në foto: Vladimir Putin

KOMENTE