Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Opozita armene fillon protestën një javore
English

Opozita armene fillon protestën një javore

Jeman, 1 tetor, NOA - Me një protestë njëjavore, shoqëruar nga aksione të ndryshme gjatë gjithë kohës, opozita synon të detyrojë qeverinë të shpallë zgjedhje të reja në Armeni. Në fillim të javës së demonstratave në qendër të kryeqytetit Erivan u mbodhën rreth 6.000 njerëz. Presioni ndaj udhëheqjes së shtetit duhet të shtohet përmes grevave të urisë si dhe manifestimeve në heshtje, tha ish-presidenti dhe lideri aktual i opozitës Levon Ter-Petrosian. Demonstruesit kërkojnë mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe presidenciale në vend. Kjo kërkesë deri tani është refuzuar nga autoritetet.

KOMENTE