English

Medvedev: Me Putin nuk jemi konkurrent, por miq

Moskë, 15 tetor 2011, NOA- “Nuk jemi konkurrent por miq, në të kundërt nuk do kisha bërë karrierë politike në Moskë”, u shpreh lideri i Kremlinit Dimitri Medvedev gjatë një takimi të drejtpërdrejtë të transmetuar nga televizioni Russia 24, me militantë të partisë së Putinit Russia e Bashkuar. “Të dhënat e tij janë të mira, gjithashtu dhe të palës tjetër”, tha ai për të shpjeguar rikthimin e Kryeministrit Vladimir Putin në Kremlin. a.y/NOA

Në foto: Medvedev dhe Putin

KOMENTE