English

Grabiti kalin, arrestohet 34-vjeçari

Vlorë, 21 tetor, NOA – Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se ka grabitur një kalë. Personi i arrestuar është Hysni Behar Dosi, 34 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Bishan Komuna Novoselë, i dënuar më parë. Arrestimi i tij u bë dje rreth orës 23:00. Ai dyshohet se në orët e para të mëngjesit të datës 20.10.2011 një kalë në banesën e personit me inicialet V. S., 67-vjeç 67, lindur dhe banues në fshatin Poro komuna Novoselë. Pas denoncimit në polici është bërë dhe ndalimi i 34-vjeçarit. a.k/NOA

KOMENTE