Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përdhunime islamike në Pakistan
English

Përdhunime islamike në Pakistan

Islamabad, 25 tetor 2011, NOA- Numri i grave kristiane në Pakistan të cilat janë përdhunuar për tu detyruar për tu konvertuar në myslimane, aktualisht ka ngritur sinjale alarmi. Sipas denoncimit të një OJQ-je për të drejtat njerëzore thuhet se këto raste janë rritur. “Duket se tashmë askush nuk është në gjendje që tu rezistojë organizatave fondamentaliste pakistaneze si dhe kërcënimeve të tyre", thuhet në një raport të Asia Human Rights Commission. Denoncimi në fjalë është shoqëruar me një listë të gjatë përdhunimesh në Punjab. a.y/NOA

KOMENTE