Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nemanja Vidic futet në planet e Realit të Madridit
English

Nemanja Vidic futet në planet e Realit të Madridit

Londër, 9 nëntor 2011 NOA/ R.Bulku - Hose Murinjo ka deklaruar disa herë se gjatë merakos së janarit askush nuk do të vijë tek Real Madrid, por për këtë fakt shtypi anglez nuk është i bindur.

Sipas “The People”, tekniku i “Los Blancos”, kërkon një mbrojtës qendre me eksperiencë dhe me sa duket ai ka arritur të gjejë një të tillë.

Bëhet fjalë për Nemanja Vidic, mbrojtësin e përfaqësueses serbe dhe skuadrës së Manchester United.

Për lojtarin 30-vjeçar, Reali është i gatshëm të ofrojë 12 milionë euro, por si shtypi spanjoll dhe ai britanik flasin për një tratativë tepër të vështirë.

Dhe e gjitha kjo, sidomos duke parë që Alex Ferguson nuk ka ndërmend të privohet nga serbi dhe e sheh atë si një lider të skuadrës si në fushë ashtu dhe jashtë saj.

r.b/NOA

KOMENTE