English

PS: Ja 120 emrat e rinj të Asamblesë Kombëtare

Tiranë, 10 nëntor 201, NOA – Pesë ditë nga mbyllja e Kongresit të Partisë Socialiste, të shtunën e 5 nëntorit, selia rozë publikoi sot 120 emrat e rinj të Asamblesë Kombëtare, forumi më i lartë i partisë më të madhe opozitare.

Deputeti i PS-së, Besnik Baraj, lexoi të plotë emrat e përzgjedhur nga Kongresi për të qenë pjesë e forumit të lartë drejtues të Partisë Socialiste.

Baraj para mediave falenderoi delegatët për votimin në orët e vona të mbrëmjes së të shtunës së shkuar, si dhe numëruesit, të cilët e bënë detyrën e tyre vullnetarisht.

“Pas një Kongresi të shkëlqyer dhe një procesi votimi me një kuotë 30 % për gratë e vajzat delegate, jam para jush për të shpallur listën e re të Asamblesë Kombëtare. Numëruesit punuan vullnetarisht me dy turne dhe u shprehim mirënjohjen për detyrën e vështirë që kryen”, tha Baraj duke falenderuar të gjithë delegatët që qëndruan në rradhë të gjata deri vonë për të shprehur vullnetin me votë.

Ai sqaroi se numërimi ishte disi i ngadaltë, për shkak se çdo votues është shprehur për 189 individë, 128 kandidatë burra dhe 61 kandidate gra.

mit/NOA

Lista e plotë sipas rendit alfabetik e Asamblesë Kombëtare të PS.

Nr. Emri, mbiemri 1. Adelina Farrici 2. Adriana Berberi 3. Adriatik Zotka 4. Afrim Bakaj 5. Agron Dibra 6. Agron Duka 7. Aldrin Dalipi 8. Alketa Hila 9. Anastas Angjeli 10. Anastas Murati 11. Anila Batalli 12. Anila Çobani 13. Arben Xhina 14. Arber Mazniku 15. Ardian Myslimaj 16. Ardit Kaja 17. Arjan Sula 18 Artan Lame 19 Artan Shkembi 20. Artur Bardhi 21. Azis Tahiri 22. Bardha Bajraba 23. Bardhyl Gjyzeli 24. Bashkim Haxhiu 25. Bashkim Zeneli 26. Besnik Dervishi 27. Besnik Shehu 28. Bledar Doracaj 29. Bledar Skenderi 30. Blendi Çuçi 31. Brisida Shehaj 32. Bukurosh Stafa 33. Dhimo Kote 34 Doloreza Sinanaj 35. Dritan Bici 36. Dritan Hila 37. Edi Bejko 38. Edmond Leka 39. Ejana Xhixha 40. Elida Gjermeni 41. Elisa Spiropali 42. Ergys Hoxha 43. Eridian Salianji 44. Erieta Allhysa 45. Erion Veliaj 46. Ervin Bushati 47. Etiona Hoxha 48. Etleva Bishaj 49. Fatos Kaja 50. Fatos Tushe 51. Fiqiri Xibri 52. Fjoralba Vukatana 53. Fredi Kokoneshi 54. Genc Guga 55. Genci Gjoncaj 56. Gent Gazheli 57. Genti Tare 58. Gerta Gjuzi 59. Gerta Lubonja 60. Gëzim Tushi 61. Gjok Jaku 62. Gjon Bardhi 63. Harilla Mile 64. Hasan Muça 65. Hasie Zeneli 66. Ilir Beqja 67. Ilir Çela 68. Ilir Pendavinji 69. Ilir Zela 70. Irena Kallço 71. Iris Luarasi 72. Jani Jovani 73. Keti Bazhdari 74. Kiço Londo 75. Klement Ndoni 76. Kleves Muja 77. Koli Beli 78. Kozeta Fino 79. Krenar Cenollari 80. Lavdrim Sahitaj 81. Lili Nushi 82. Lindita Nikolla 83. Luan Hajdaraga 84. Luljeta Arapi 85. Majlinda Bufi 86. Maqo Lakrori 87. Megi Ajtyresa 88. Mehmet Hasalami 89. Merita Qato 90. Mezan Malaj 91. Mimoza Hafizi 92. Mira Shehu 93. Musa Ulqini 94. Namik Kopliku 95. Natasha Hodaj 96. Natasha Paço 97. Ndre Legisi 98. Ndriçim Hysa 99. Ndue Ndreca 100. Nevila Lika 101. Pelivan Sina 102. Petrit Ago 103. Petrit Ismaili 104. Petrit Malaj 105. Pranvera Begolli 106. Rajmonda Balilaj 107 Rajmonda Gjoni 108. Rakip Suli 109. Rovena Bahiti 110. Shkëlqim Cani 111. Sokol Skura 112. Stefan Çipa 113. Suzana Hakrama 114. Tërmet Peçi 115. Teuta Korreshi 116. Theodhori Sallaku 117. Valbona Doçi 118. Valbona Zylyftari 119. Vangjel Ndreko 120. Vasil Arbaçi

KOMENTE