English

Inter-Juve, duel brazilian për Juan dhe Damiano

Romë, 14 nëntor NOA - Sfida Inter-Juve tashmë është postuar në Brazil dhe kjo për një çështje merkatoje. Agjenti i deleguar i ziklatërve Ausilio dhe ai i bardhë e zinjve Paraticisono, faktikisht janë në një mision në Amerikën Jugore për të mbyllur disa marrëveshje. Lojtarët në fjalë për të cilët dy klubet italiane janë interesuar mbajnë emrat e Juan Jesus, mbrojtës i Porto Alegre dhe sulmuesi Damiano. Në lidhje me të parin është bërë e ditur se Inter ka arritur një akord paraprak, por që Juvetnus nuk ka ndërmend të heqë dorë nga kjo tratativë, ndërsa për të dytin mund të themi se është një objektiv i përbashkët i të dy skuadrave. r.b/NOA

KOMENTE