Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Adoleshentët injorojnë kontracepsionin, shtatzënitë po marrin dhenë
English

Adoleshentët injorojnë kontracepsionin, shtatzënitë po marrin dhenë

Romë, 17 Nëntor 2011 NOA/ R.Bulku - Shtatzënia e padëshiruar është një makth i vërtetë për një adoleshent në dy të tillë.

Ajo çka është akoma më e rëndë në të rinjtë e sotëm është fakti se pjesa më e madhe e tyre e injorojnë pothuajse të gjithë, pjesën e masave mbrojtëse që duhet të marrin.

Në këtë mënyrë, adoleshentët janë të frikësuar, por në krahun tjetër nuk duan të marrin mjete mbrojtëse, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Është një dhënë e cila publikohet nga Organizata Italiane e gjinekologjisë që ka kryer një studim në mbi 11 mijë persona duke ruajtur të dhënat e tyre mbi mbrojtjen në aktet seksuale, që nga viti 2007.

Rezultatet janë prezantuar me rastin e konventës kombëtare të organizatës italiane të gjinekologjisë në Romë dhe atje është ngritur alarmi se shtatzënitë e padëshiruara që përfundojnë në dështime po bëhen gjithnjë e më shumë shqetësuese.

r.b/NOA

KOMENTE