Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berluskoni: Me Montin, Italia në duar të sigurta
English

Berluskoni: Me Montin, Italia në duar të sigurta

Romë, 16 nëntor 2011, NOA- Ish-kryeministri italian Silvio Berluskoni në deklaratën e parë pas betimit të kabinetit të ri qeveritar u shpreh optimist për të.

“Mario Monti do të jetë një bashkëpunëtor i mirë, unë e shoh me optimizëm qeverinë e tij, pasi kjo është një qeveri me profil të lartë teknik”, u shpreh Berluskoni.

Sipas tij, me Montin Italia është në duar të sigurta.

Mario Monti së bashku me kabinetin e tij qeverisës u betua para Presidentit Giorgio Napolitano dhe popullit italian: “Betohem se do jem besnik i Republikës duke u bazuar në Kushtetutë e ligj, në interes të kombit”.

a.y/NOA

KOMENTE