Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Defekt në dy linja, veriu i vendit pa drita
English

Defekt në dy linja, veriu i vendit pa drita

E mërkurë, 16 nëntor 2011, NOA- Pjesa më e madhe e veriut të vendit po vuan mungesën e energjisë elektrike.

Siç njofton CEZ shpërndarje shkak për këtë mungesë të energjisë elektrike është bërë një defekt që ka ndodhur në dy linja kryesore me 110 kw.

Pa energji elektrike kanë ngelur qytetet: Lezhë, Bulqizë, Puka, Fushë-Arrëzi, Rrësheni, Rubiku, Peshkopia, Kuksi, Tropoja si dhe zonat përreth tyre.

a.y/NOA

KOMENTE
  • Klevi22:12 - 16 Nëntor 2011
    o kokrat e legenave, ku i coni leket si populli paguan energjine elektrike,pse nuk i perdorin ato per mirmbajtjen e linjave,po e lene qe te dekompozohet linja,te krijojne panik te njerzit cfar ndodhi,te na prishin ca paisje neper shpia qe mezor i kan njerzit pastaj ti rregullojne, kur shkon e paguan leket nuk te kthejne kusur. Dhe merni mire informatat ju se ne Peshkopi ka dhe ka pas drita gjith kohes ok.
  • Alberti20:02 - 16 Nëntor 2011
    Pa ca bahet kshu? Edhe linja e bushatit eshte fikur. Bene 1 her mas pastaj u fiken