Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gati shtëpia që komandohet me mendim
English

Gati shtëpia që komandohet me mendim

Romë, 16 nëntor 2011, NOA- Mungon vetëm një financues dhe shtëpia në të cilën çdo gjë komandohet me mendim dhe maksimumi një e prekur në smartphone, mund të sjellë çdo gjë.

Nuk janë të bindur kërkuesit e universitetit Sapienza në Romë dhe Irccs Fondacion Santa Lucia, që prezantuan modelin.

Shtëpia është menduar për përdorues me aftësi të kufizuara, ose më saktë me probleme në lëvizje, është e pajisur me sensor të cilët komandohen duke vendosur një kufje, ose me një prekje në smartphone.

a.y/NOA

KOMENTE