Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjirokastër, ndalohen 22 persona për gjueti pa leje
English

Gjirokastër, ndalohen 22 persona për gjueti pa leje

Gjirokastër, 17 nëntor 2011, NOA – Policia e Gjirokastrës u ka hequr të drejtën e mbajtjes së armëve të gjahut 10 personave me konflikte, që kryenin gjueti pa leje, ndërsa sekuestroi 22 çifte, raporton korrespondenti i agjencisë NOA.al.

Aksioni i bluve të qytetit jugor erdhi për shkak të shqetësimit të ngritur nga banorët e komunave malore të rrethit Gjirokastër, për prishjen e të mbjellave nga automjete tip Fuoristrada, që përdoren nga shtetas, të cilët kryejnë gjueti pa leje.

Pas ngritjes së shërbimeve të fshehta në zonën malore, policia e Gjirokastrës kapi në flagrancë 22 shtetas, të cilët kryenin gjueti pa leje nga shoqata e gjuetarëve.

Për 22 personat në fjalë ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë, ndërsa u janë bllokuar armët e gjahut.

Policia vendosi t’u heqë të drejtën e mbajtjes së armëve vetëm dhjetë prej personave të ndaluar, për shkak se ata mbanin pa leje armët e gjahut, që ishin në pronësi të të afërmve të tyre që nuk jetojnë më.

Ky aksion do të shtrihet edhe në rrethin e Tepelenës dhe të Përmetit.

mit/NOA

KOMENTE