Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ledhatimet e nënës reduktojnë stresin dhe kontrollojnë yndyrat
English

Ledhatimet e nënës reduktojnë stresin dhe kontrollojnë yndyrat

Gjermani, 17 nëntor NOA - Përkëdheljet e nënës reduktojnë stresin dhe kontrollojnë akumulimin e ydyranve që mblidhen në trup. Kjo pasi mund të rrisin prodhimin e një proteine të veçantë në tru, e cila quhet Npyr1. Diçka e tillë demonstrohet nga nj studim i drejtuar mbi minjtë dhe që ka lindur nga bashkëpunimi i Universitetit të Torinos me atë të Parmës dhe Instituti Max Planck i Heidelberg, në Gjermani. Rezultatet më pas janë publikuar në revistën e Akademisë amerikane të shkencave, PNAS. r.b/NOA

KOMENTE