English

Adele, në krye të kandidaturave për Grammy Awards

SHBA, 4 dhjetor 2011, NOA - Këngëtarja britanike Adele është në krye të listës së kandidaturave për çmimet Grammy Awards.

Ajo është nominuar në 6 kategori të këtyre çmimeve, të cilët njihen ndryshe dhe si Oskarët e muzikës. Çmimet do të ndahen me 12 ShkurtSHBA.

Kënga më e vlerësuar është dhe ajo që ka suksesin më të madh gjatë këtij viti “Rolling in the djep”.

Ajo mori disa çmime në MTV Grammy Awards në Europë, ku u vlerësua si zëri më i mirë i muzikës britanike.

a.k/NOA

KOMENTE