Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rusi, Putin drejt fitores së tkurrur
English

Rusi, Putin drejt fitores së tkurrur

Moskë, 4 dhjetor 2011, NOA - Ndonëse cilësohet si fituese, deri më tani e zgjedhjeve të kësaj të diele, partia e kryeministrit rus, Putin ka një rënie të ndjeshme votash krahasuar me vitin 2007.

Sipas exit poll, ai ka marrë 48.5-% të votave, duke vënë kështu në diskutim mazhorancën e dy të tretave.

Në këto zgjedhje janë në garë shtatë parti. Partitë e opozitës, që kanë propaganduar hapur për ndryshimin e pushtetit, janë përjashtuar nga votimi. Vëzhgues perëndimorë shprehin dyshime për zgjedhjet. Zgjedhjet parlamentare për Dumën shihen si hapi i parë për zgjedhjet presidenciale në vitin 2012, ku Putini dhe Medvedevi kanë këmbyer kandidaturat.

KOMENTE