English

Tottenham ëndërron Drogba

Londër, 5 dhjetor NOA - Tottenhami ëndërron për merkaton e janarit dhe ëndrra më e madhe mban emrin e Didier Drogba. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, është në skadencë të kontratës së tij me klubin e Chelsea dhe ka bërë të ditur se nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën e tij me Blutë e Londrës. Në këtë mënyrë Harry Redknapp është i gatshëm të provojë ta marrë sulmuesin në skuadër. “Është një futbollist fantastik dhe sigurisht që nuk mund të them që nuk jemi të interesuar pasi çdokush do të dëshironte të kishte në skuadër Drogba”,- deklaroi ai. Redknapp m pas shtoi se diçka të tillë e kanë provuar dhe gjatë merkatos së qershorit duke u afruar shumë pranë lojtarit, por që marrëveshja nuk u mbyll me sukses. r.b/NOA

KOMENTE