Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kryeministri i Francës pret Berishën në Hôtel de Matignon (FOTOT)
English

Kryeministri i Francës pret Berishën në Hôtel de Matignon (FOTOT)

Paris, 9 Dhjetor 2011 NOA/ Rid Bulku – Kryeministri i Francës, Francois Fillon ka pritur sonte në Hôtel de Matignon, homologun e tij shqiptar, Sali Berisha.

Zyra e shtypit të qeverisë franceze publikoi fotot e takimit njëorësh që u zhvillua në ornë 18.00, në selinë ku kryeministri francez pret personalitete të larta shtetërore nga bota.

Kryeministri Berisha në takimin në Paris me Kryeministrin e Francës Francois Fillon, mësohet se kanë diskutuar në lidhje me zhvillimin dhe fuqizimin e marrëdhënieve dypalëshe dhe në lidhje me procesin e integrimit evropian, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Zyrtarisht asnjë nga dy qeveritë ende nuk kanë nxjerrë informacione mbi takimin, kurse qeveria franceze publikoi fotot që ju shihni në këtë raport.

r.b/NOA

KOMENTE