Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Presidenti gjerman bën thirrje për të luftuar urrejtjen kundër të huajve
English

Presidenti gjerman bën thirrje për të luftuar urrejtjen kundër të huajve

Berlin, 24 dhjetor 2011, NOA - Në fjalimin e Krishtlindjeve, presidenti gjerman, Christian Wulff ka bërë thirrje për një shoqëri të hapur. Në Gjermani nuk ka vend për urrejtje ndaj të huajve, dhunë dhe ekstremizëm politik, tha presidenti gjerman duke pasur parasysh këtu serinë e vrasjeve në vite të grupit neonazist të Tyringisë.

Në fjalimin e tij presidenti gjerman paralajmëroi për vëmendje dhe gatishmëri për demokracinë, lirinë dhe jetën e të gjithë qytetarëve gjermanë. Nga ana tjetër presidenti gjerman i dha kurajo qytetarëve në këtë kohë krize. Ai është i sigurt se do të ketë rrugëdalje nga kriza. Gjermania mbetet e solidarizuar me Europën, tha presidenti gjerman.

NOA/RFE

KOMENTE