Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Studimi, 80% e fëmijëve amerikanë besojnë tek babagjyshi i Vitit të Ri
English

Studimi, 80% e fëmijëve amerikanë besojnë tek babagjyshi i Vitit të Ri

Nju Jork, 24 Dhjetor 2011, NOA – Më shumë se 80% e amerikanëve të rritur, i kanë besuar babagjyshit të Vitit të Ri, në kohën kur ata ishin fëmijë.

Pjesa më e madhe ka zbuluar se bëhej fjalë për diçka jo reale vetëm në moshën 8 vjeçare.

Megjithatë amerikanët e rritur vazhdojnë të mbajnë të gjallë traditën, ku rreth 2 të tretat e prindërve më fëmijë nën moshën 18-vjeçare pohojnë se Babagjyshi i Vitit të Ri është një protagonist që nuk mungon asnjëherë në periudhën e festave.

Në SHBA-në e kulturave të shumta, kjo nuk vlen vetëm për kristianët.

Treçereku i jo kristianëve, faktikisht, në vegjëli kishin të njëjtën ide për prejardhjen e dhuratave, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Sondazhi është kryer nga Associated Press-GfK mes 8 dhe 12 dhjetorit me intervista telefonike në SHBA.

r.b/NOA

KOMENTE