Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zyrtarizohet Simeone, tekniku i ri i Atletico Madrid
English

Zyrtarizohet Simeone, tekniku i ri i Atletico Madrid

Madrid, 24 Dhjetor 2011, NOA - Diego Simeone është tekniku i ri i Atletico Madrid.

Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi spanjoll,më saktësisht nga siti i tyre.

“El Cholo”, siç kishte marrë dhe pseudonimin në kohën që ishte një lojtar, kujtojmë se ka qenë ish-mesfushor i përfaqësues argjentinase dhe në skuadrat e Interit dhe Lazios, ka pranuar ofertën që i është propozuar nga skuadra e Madridit.

Gjithçka ka ardhur pas shkarkimit nga detyra e Manzano.

Simeone do të mbërrijë në Spanjë ditën e hënë dhe prezantimi përpara medieve do të kryhet ditën e martë në 12:30, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

r.b/NOA

KOMENTE