English


Pozicionet seksuale më të mira për të mbetur shtatzënë(VIDEO)

Nëse jeni duke kërkuar për pozicionet më të mirë seksuale për të mbetur shtatzënë, nuk ka ndonjë studim përfundimtar, por ato vërtetojnë që çdo pozicion është më i mirë nga një tjetër shprehen ekspertët në revistën: "të jesh nënë"Gratë mund të mbeten shtatzënë në çdo pozicion ndonjëherë dhe pa u përpjekur shumë. Megjithatë, disa rregulla që mund të ritin shanset për të mbetur shtatzënë.

401

Kur ju jeni duke u përpjekur për të mbetur shtatzënë, ju doni që sperma e partnerit tuaj të shkojë sa më afër mitrës tuaj, dhe ju doni që sperma të qëndrojë atje për aq kohë sa i duhet spermatozoidëve të shkojnë drejt vezës tuaj dhe njëri prej tyre të depërtojë brenda, pra ju doni tja bëni më të lehtë rrugën spermatozoidit që do depërtojë brenda vezës tuaj.

Pozicioni misionar
Ndoshta mënyra më e lehtë për të bërë këtë është përmes pozitës misionare, gruaj e shtrirë në pozicionin poshtë, pra klasiku. Ky pozicion lejon depërtim të thellë, e cila do të sjellë pranë spermën në qafën e mitrës, dhe kjo ka shtuar avantazhin e gruas tashmë të shtrirë në mënyrë që sperma të qëndrojë më gjatë në trupin e saj. Kur ju keni përfunduar aktin seksual, shtrëngoni gjunjët e mbledhura sikur i përqafoni duke qëndruar shtrirë të paktën 15 minuta.

Pozicione të tjera seksuale.
Nëse pozicioniklasik apo misionar të bëhet shumë i mërzitshëm apo rutinë, ju duhet të ndërmerni disa variacione. Për shembull, ju nuk duhet të qëndrojë në krevat - ju gjithmonë mund të provoni gjëra jashtë në një shtrat, në dysheme, apo edhe në ndenjësen e pasme të automjetit tuaj (por sigurohuni që ju respektoni ligjet vendore).
Një ide është që shtrihuni në shpinë, pjesa e legenit në buzë të krevatit. Partneri juaj mund të qëndrojë para jush (ose bie në gjunjë, nëse shtrati juaj është i ulët). Avantazhi është, sapo të keni mbaruar, ju mund të qëndroni drejt atje mbi kurrizin tuaj për 15 minuta apo më shumë për t'i dhënë spermës një mundësi shtesë për të shkuar atje ku duhet të shkojë.

Një tjetër pozicion është rear-entry , me partnerin pas jush, ndërsa ju jeni në gjunjë. Ky pozicion lejon depërtim të thellë, e cila është e mirë për marrjen e spermës në qafën e mitrës, dhe si një përfitim i shtuar, shumë ekspertë e quajnë atë pozicion më të mirë, dhe më pas rrokullisuni me shpinë dhe qëndroni në shtrat për pak minuta.
Një nga pozicionet më të mira për lehtësimin është pozicioni lugë, ku ju përkuleni dhe partneri juaj depërton nga mbrapa(jo anus).Përsëri duhet pak minuta të rrini shtrirë pas aktit seksual.

Përsëri, nuk ka prova përfundimtare se psi çdo pozicion duhet të jetë magjik por nuk ka të keqe nëse përpiqeni për pozicione të reja, pasi çdo pozicion që ndihmon spermatozoidet të shkojnë sa më shpejt dhe të sigurt atje ku duhet. Dhe mbi të gjitha, mos harroni të kënaqeni dhe të shijoni çdo pozicion që ju ndiheni ok dhe të gëzoni këtë kohë të veçantë me partnerin tuaj.

KOMENTE
 • Amvis02:51 - 02 Mars 2017
  Mir mram nuk po muj me met shtat zan 3abor ikam miranda jam une si mun me mni muh mes tacjon si kam me reg amun me ma kthy per gji gjen
 • Amvis22:04 - 10 Dhjetor 2016
  Spo jesh tash shtat zan
 • Amvis22:02 - 10 Dhjetor 2016
  Si muj me me
 • Amvis22:01 - 10 Dhjetor 2016
  Trij 3abor ikam uneh
 • Amvis22:01 - 10 Dhjetor 2016
  Shtat zan
 • Amvis22:00 - 10 Dhjetor 2016
  Si muj me me
 • Fidan Zeqiri15:42 - 15 Tetor 2012
  kjo nvaret nga hapja e mitres mbrenda kohes se seksit edhe nvaret na pjekuria e kromozomeve seksuale
 • Fidan Zeqiri15:41 - 15 Tetor 2012
  kjo nvaret nga hapja e mitres dhe e pjekjes se kromozomeve seksuale
 • Fidan Zeqiri15:39 - 15 Tetor 2012
  ka shum pozicion po aty ska lidhje deri te hapja e mitres se gjat seksit mitra hapet vetem dy her e at vetem kur vien derie te taitja e lengut me ngjyr te kristalt e mitres dhe nga aty behet bashkimi i 23 kromozomeve te femres me 23 te mashkulli dhe nga ai moment nis te formohet embrioni edhe nese ka munges te kromozomeve individi njeri apo tjetri femija do te lind me pasoja
 • Julio15:36 - 15 Tetor 2012
  kto jane pozicione per hard sex o kara jo per te ngel shtatzene! nuk i ha njeri kto po hiqeni se lat nam!
 • Vesel Iljazi01:34 - 28 Prill 2012
  ahhahahahha po ketu jan te gjitha pozicionet qe mund te bej nje cift gjat mardhenies seksuale.hauhauhuaahu sa e shpifur kjo videoo...si te duash bere kur e ka shkruar ia madhi zot at her mbetet shtatzene nese zdon allahu te sjell ne jete nje krijes nga cifti bere si te duash eshte e pa mundur
 • hallamadhe06:55 - 31 Janar 2012
  Po allahile veq po ja fusni kot-se po deshti ai Lumi Zot-prej n'kom ngelesh shtatzane.
 • Dajosh Kastrioti13:38 - 30 Janar 2012
  ja paska fut kot krejt. Keto jane pozicjone te pershtatshme per te bere seks mbase,po seksi oral c"lidhje ka?
 • Djali i Haxhis22:57 - 28 Janar 2012
  Per pa e knue SHAHADETIN dhe pa ba BISMILAH nuk ska shanca me mbet,
 • Andi Berisha14:32 - 27 Janar 2012
  Kur oshte e shkrune pi ZOTIT jete shtate zane qish te dush kur nuk oshte e shkrume theji gjunjet se nuk jet shtate zane tne diten maja mrena grus nuk jet..
 • xhoni17:54 - 19 Janar 2012
  po qato pozicione jan bre gjith po nvaret te mashkulli se mue me ndodh veq brekt mi lon permi jet shtat zan eleje me bo seks