Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Burri i ofron gruan fqinjit
English

Burri i ofron gruan fqinjit

Legjendat e tradhëtive bashkëshortore me ndihmën e fqinjëve janë të njohura, por rasti që përcolli të premten një e përditshme gjermane është pa dyshim i padëgjuar më parë.

Një shtetas greko-gjerman, Demetrius Soupolus, i kërkoi fqinjit të tij Frank Maus që t’i bënte “një nder”, pasi ai ishte steril dhe nuk mund të kishte fëmijë. Nga ana e tij, Maus kishte tipare të mira fizike dhe dy fëmijë të shëndetshëm.

Megjithatë, pasi konsumoi raporte tre herë në javë, për një total prej 72 raportesh me gruan e fqinjit, asnjë shenjë nga shtatzania e pritur nuk erdhi. I testuar në praninë e tij, Maus rezultoi gjithashtu steril.

Pas këtij rezultati, “i dëmtuari” paditi fqinjin e tij në gjykatën e Shtutgartit, duke e akuzuar për mashtrim më kontratën që lidhën gojarisht dhe “dëme” ndaj gruas së tij. Megjithatë, i akuzuari ka një pikë të fortë mbrotjeje: Ai asnjëherë nuk i pati thënë fqinjit që i ofroi gruan se fëmijët nuk ishin realisht të tijët.

KOMENTE