Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Binjaket 102 vjeçare. Sekreti i tyre
English

Binjaket 102 vjeçare. Sekreti i tyre

Binjaket 102 vjeçare jetojnë në Aberdeenshire

Binjakët që jetojnë në Ellon kanë mbushur 102 vjeç në nëntor të vitit të kaluar.
Dy 102-vjeçaret motra që jetojnë në Aberdeenshire kanë qenë të njohura si binjaket më të vjetra në botë nga Rekordi Botëror Guinness.

Edith Ritchie dhe Evelyn "Evie" Middleton kanë lindur në vitin 1909
Binjakët, të cilëve emri i vajzërisë është Rennie, jetojnë së bashku në shtëpinë Bonnyton House.
Asnjëri prej tyre nuk ka udhëtuar kurrë jashtë Britanisë së Madhe.
Edhe pse ato nuk ishin identike, nëna e tyre i vishte vajzat me të njëjtat rroba.

Pas largimit nga shkolla kanë punuar nëpër ferma dhe më pas kanë krijuar familjet e tyre.
Evelyn është e martuar me William Middleton dhe ka katër fëmijë, 12 nipër e mbesa, 26 stërnipa dhe tre stër-stër nipër e mbesa.

Edith martuar me Nathaniel Ritchie dhe ka katër fëmijë, nipër e mbesa nëntë, 21 stërnipa dhe tre stër-stër nipër e mbesa.

Kur u pyetën për sekretin e jetëgjatësisë, Edith tha:
"Jetesë e thjeshtë, punë e vështirë dhe një burrë shumë të mirë dhe të mrekullueshëm."

KOMENTE