Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pse femrat gënjejnë për peshën e tyre?
English

Pse femrat gënjejnë për peshën e tyre?

Dy të tretat e grave gënjejnë kur i pyesin lidhur me peshën e tyre.

Gratë kanë dëshirë të thonë kg më pak nga sa janë në realitet.
Për shkak të gënjeshtrave, një e katërta e grave janë të hutuara tani për peshën e tyre të vërtetë dhe rregullisht blejnë gjëra dhe të madhësive të gabuara.
Studimi i 2000 grave është bërë nga një komision që quhet Eat Water, një produkt i makaronave që inkurajon rënien në peshë.
Dhe nuk është vetëm pesha e tyre që femrat gënjejnë, por ato gënjejnë dhe për sutjenat, këpucët fustanet, lidhur me madhësinë e tyre.
Janë xheloze me njëra tjetrën pavarësisht se nuk e japin veten dhe në sy të miqve të tyre, pasi duan të duken ashtu si dëshirojnë të jenë, por që s'janë.

'Pesha është një çështje e ndërlikuar dhe të gjithë e dinë se kjo nuk është gjithmonë treguesi më i mirë i i shëndetit. Forma e trupit dhe e madhësisë është një çështje personale.
"Është veçanërisht shqetësuese që kaq shumë gra kanë filluar të besojnë gënjeshtrat e tyre."
Shumica e grave pranojnë të kenë një madhësi fustani, por numra më të vegjël se realiteti.

Studiuesit thonë se nuk është nevoja të gënjeni pasi nuk është e vështirë të humbni në peshë.

'Hani makarona dhe oriz që përmbajnë kalori praktikisht zero, karbohidratet, yndyrnat, sheqerna, kripë dhe pini shumë ujë.

Por mos harroni, nga sofra të ngriheni pa u ngopur thotë një shprehje.

KOMENTE