Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shtetet që paguajnë më shumë, për dhuratat e Shën Valentin
English

Shtetet që paguajnë më shumë, për dhuratat e Shën Valentin

Nëse prisni dhurata për Shën Valentin, mos pritni ndonjë dhuratë të madhe nga burri ose i dashur gjerman. Statistikat e fundit rendisin disa vende sipas shpenzimeve që ata bëjnë.

1. Kina, Hong Kong, Singapor, Japonia radhiten në vendin e parë për dhurata të shtrenjta. Ata harxhojnë për një dhuratë 173 euro.

2. Spanja dhe Franca radhiten të 2 -ët me 120-150 euro.

3. Britania dhe USA zënë vendin e tretë me nga 107-118 euro.

4. Italianët me 62 euro

5. Gjermanët të fundit me 59 euro.

Gjithashtu studimi tregoi që meshkujt britanikë radhiten si më të turpshmit pasi 38 për qind e tyre pranuan se asnjëherë nuk kanë dërguar një letër dashurie.

KOMENTE