Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ushqimet që rritin epshin tuaj seksual (FOTO)
English

Ushqimet që rritin epshin tuaj seksual (FOTO)

Ka shumë arsye që ndikojnë në uljen e epshit tuaj edhe pse ju nuk e dëshironi një gjë të tillë.

Dhe ushqimi apo marrja e vitaminave dhe kalorive të duhura ka një rol të madh.
Disa nga ushqimet që janë dhe të testuara për rritjen e epshit tuaj janë:

Aspargus
Ështi i pasur me vitamin B që ndikon në rritjen e prodhimit të histaminës. Histamina nxit hormonet seksuale si femërore ashtu dhe ato mashkullore, plus që dhe ana psikologjike është ok kur shihet forma e kësaj bime.

Speci djegës
Përmban capsaicin, elementë që nxit rrjedhjen e gjakut duke bërë në këtë mënyre që dhe në organet genitale të rritet qarkullimi i gjakut duke bërë të rritet dhe libidoja.

Avokado
E pasur me kalium, avocados rrit epshin për të dy gjinitë. Dhe ata janë të pasura me acid folik që ofron energji dhe qëndrueshmëri - të cilat të dyja janë të rëndësishme duke e restauruar, ringjallur epshin tuaj seksual.

Shalqi
Është quajtur "Viagra re" nga disa ekspertë, shalqi përmban citrulline, një amino acid që relakson enët e gjakut duke rritur fort dëshirën për seks.

Maca root
Kjo fabrikë bukuroshe nga Peruja përmban një kimikat të quajtur p-methoxybenzyl isothiocyanate e cila ka veti përforcuese. Është gjithashtu e mbushur me minerale, acide yndyrore dhe aminoacidet. Dhe një rrënjë është mjaf e pasur, madje nga Peruvianët është përdorur si kurë e shpejtë për rritjen e pjellorisë.

Mos harroni t'i bëni pjesë të ditës tuaj.

KOMENTE