Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
( VIDEO) Siguracioni i makinave rritet 2-3 herë më shumë
English

( VIDEO) Siguracioni i makinave rritet 2-3 herë më shumë

Çmimet e siguracionit për automjetet janë rritur në mënyrë të papritur me 2-3 herë. Agjentët e shitjeve thonë që çmimet e reja kanë nisur që nga data 1 shkurt dhe janë të njëjta gati në të gjitha kompanitë e sigurimeve.

482
Para datës 1, çmimi i siguracionit për një autoveturë me fuqi deri në 1600 centimetër kub, ishte rreth 4500 lekë. Por pas datës 1, çmimi për këtë siguracion ka shkuar rreth 14 mijë lekë ose mbi 3 herë më shumë.

KOMENTE