Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bin Laden mesazh fëmijëve të tij. Edukohuni në Europë dhe perëndim
English

Bin Laden mesazh fëmijëve të tij. Edukohuni në Europë dhe perëndim

Osama Bin Laden u tha fëmijëve të tij:

Për të jetuar paqësisht, shkoni në perëndim, ku të keni mundësi të merrni një arsim të mirë - është zbuluar ky mesazh nga kunati i tij.

Zakaria al-Sadah, e tha këtë pasi motra e tij, është gruaja e pestë e kreu Al-Kaedës. Ai përsëriti që Bin Laden nuk donte që fëmijët e tij dhe nipërit e mbesat e mëposhtme të vazhdonin në të njëjtë rrugë terrorrizm si i ati,
'Ai u tha fëmijëve të tij dhe nipërve dhe mbesave, të shkojnë në Evropë dhe Amerikë dhe të marrin një arsim të mirë ", sipas një intervistë me Sadah në The Sunday Times.

Zyrtarët pakistanezë kanë refuzuar për lirimin e tre prej bashkëshorteve të Bin Ladenit dhe nëntë fëmijëve të tij që janë duke u mbajtur në një kompleks të sigurisë të shtrënguar në Islamabad.
Sipas Sadah, i cili kohët e fundit u ribashkua me motrën e tij, fëmijët e tij kanë mbetur të traumatizuar nga kontrolli i kryer nga SHBA Navy Seals më 2 maj të vitit të kaluar që vrau Bin Laden.
Fëmijët u zbuluan të fshehur në kompleksin e Bin Ladenit në qytetin Pakistan Abbottabad.
Sadah, një 24-vjeçar student i gazetarisë, thotë se fëmijët nuk kanë ngrënë dhe nuk kanë parë diellin për nëntë muaj.

Sipas ligjit islam, një njeri mund të ketë vetëm katër gra në një kohë. Bin Laden i martuar gjashtë herë, por i divorcuar me gruan e tij të dytë në vitet 1990 dhe anulloi martesën e pestë brenda 48 orëve.

KOMENTE