English

Whitney Houston. Ceremonia mortore (FOTO)

Ashtu siç ishte njoftuar është zhvilluar ceremonia mortore e superstarit që vdiq në mënyrë tragjike Whitney Houston.
Ceremonia u zhvillua në New Hope të Kishës Baptiste ku gjithçka ishte përgatitur nga familja e saj.
Kori ishte veshur në të bardha duke kënduar këngët e këtyre rasteve ndërsa mbëriti arkivoli i saj i mbuluar me trëndafila të bardhë dhe zambakë vjollcë.

Ishin të ftuar miq, shokë dhe të afërm të superstarit.
Gjithçka rreth jetës dhe karrierrës së saj u pregatit nga kushëriri i saj Clive Davis dhe këngëtarja Dionne Warwick dhe u lexua nga Kevin Costner dhe kunata e Whitney-t Patricia Houston.

Në botë, Houston ishte mbretëresha e popit me zë të përsosur, primadonë e verbuar me bukurinë mbretërore, një superstar trazuar që vuajnë nga varësia dhe, më në fund, një tjetër viktimë në anën e errët të famës.
Për familjen e saj dhe miqtë, ajo ishte vetëm therës. Një emër ju dha Houston kur ajo ishte një fëmijë, ajo e mbajti atë në adoleshencë dhe më vonë, do të bëhet emri i një prej kompanive të saj. Për ta, ajo ishte një motër, një mik, një vajzë dhe një nënë.

Elton John, Oprah Winfrey, Beyonce dhe Jay-Z, aktor-prodhuesi Tyler Perry dhe American Idol muzikore drejtor Rickey Minor dhe të tjerë pritet të marrin pjesë.
Gjithashtu dhe ish bashkëshorti i saj me vajzën e vetme Bobbi Kristina.
Shumë miq dhe të afërm nuk kanë gjetur fjalët për të, ajo ishte gjithçka.
Rev Jesse Jackson, një nga të parët që arrijnë në kishë, tha: "Kujtimet janë aq të fuqishme, muzika do të jetë me ne përgjithmonë. Ne kemi shumë për të gëzuar rreth saj. Sot ne e lavdërojmë, ne predikojmë dhe ne e vlerësojmë.
"Whitney ka pasur gjithmonë diçka të veçantë".

Makina e varrimit në ngjyrë ari që mbante trupin e këngëtares Whitney Houston, mban një foto të saj në dritare pasi familja e saj dhe miqtë e përgatitën për të thënë: lamtumirë yll.

KOMENTE