Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Inter - Marseille sot në 20:45 në Stade Velodrome
English

Inter - Marseille sot në 20:45 në Stade Velodrome

Klubi francez Olympique Marseille pret Inter e Italisë në Velodrome Stade më 22 Shkurt ora 21:45 (20:45 sipas orës tonë) në ndeshjen e parë të grupit-të-16 e të Ligës së Kampionëve. Menaxheri Didier Deschamps i Marseille e di që ka një detyrë të vështirë në duart e tij edhe pse Interi nuk është paraqitur mirë në këtë sezon. Deschamps pa se si të premten Inter u poshtërua në shtëpi nga Bolonja me rezultatin 3-0 në humbjen e tretë të tyre.
Inter ka rënë tani për shtatë në tabelën e Serie A me 36 pikë nga 11 fitore, tre barazime dhe 10 humbje dhe ulet 14 pikë prapa tryezë të klasës së parë AC Milan. Marseille është në vend, në vendin e katërt të Ligue Francës 1 me 10 fitore, nëntë barazime dhe katër humbje për 39 pikë.

Deschamps tha se ai pret që pala italiane të jetë mjaft mirë e përgatitur për ndeshjen e tyre evropiane dhe ata do të përpiqen për të shkurtuar në gabimet e shumta mbrojtëse individuale që ata kanë qenë duke i bërë në lojrat e tyre kohët e fundit. Ai tha se është i bindur se Interi do të jetë më mirë se ç'kanë treguar në ndeshjet e kaluara të tyre.
Marseille nuk ka qenë i vrullshëm në ligën e tyre të brendshëm dhe janë 12 pikë prapa në league-kryesor Paris Saint-Germain.

Inter ka disa lajme të mirë si Dejan Stankoviç, Walter Samuel, dhe Diego Milito pritet të kthehen në skuadër, pasi munguan në humbjen kundër Bolonjës në fundjavë. Diego Forlan duhet gjithashtu të jetë në skuadër, por është e paqartë nëse ai do të çiftëzohet me Milito apo ekipi do të shkojë me vetëm një sulmues të vetëm. Forlan vetëm u kthye në skuadër kohët e fundit pasi kishte pësuar një dëmtim të rëndë.
Inter ka humbur tani pesë prej 6 ndeshjeve të fundit të fundit të tyre dhe kemi arritur vetëm për të shënuar në një prej këtyre ndeshjeve, e cila ishte një barazim 4-4 kundër Palermos.

KOMENTE