Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Milan-Juventus. Ndeshja përfundon me barazim 1-1
English

Milan-Juventus. Ndeshja përfundon me barazim 1-1

Sapo ka përfunduar në barazim ndeshja Milan-Juventus.

AC Milan dhe Juventus kanë përfunduar një ndeshje barazim 1-1, në krye të Serie A.
Milani mori kryesimin vetëm pas 15 minutash kur Antonio Nocerino lëshoi ​​një goditje të fuqishme që mori një devijim të rëndësishëm nga Leonardo Bonucci. Ata duhet të kishin dyfishuar epërsinë e vet jo shumë kohë më vonë kur Sulley Muntari u drejtua drejt portës por Gianluigi Buffon arriti të shpëtojë portën dhe zyrtarët dështuan për t'i dhënë qëllimin.

Arturo Vidal u dërgua jashtë në minutën e 89, por Milani u kishte mbetur pak kohë për të bërë ndryshimin.

Rezultati e mban Milanin fare qartë një pikë në krye të Serisë A por Bianconeri të ketë një lojë në dorë.

KOMENTE