Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Produktet ushqimore jo në qese plastike (VIDEO sqaruese)
English

Produktet ushqimore jo në qese plastike (VIDEO sqaruese)

Pas bukës tashmë të gjitha produktet ushqimore si djathi, mishi, gjalpi, sallamrat dhe çdo gjë tjetër në kontatk të drejtpërdrejtë me amablazhin do të kërkohet të shiten me ambalazh letre.

576

“Gjatë inspektimeve vihet re një zëvendësim në masë i ambalazhit plastik me një letër organike të çertifikuar. Kjo vihet re në disa qytete të vendit, por në Tiranë, ku ka një numër më të madh qytetarësh dhe biznesesh, ndryshimi është më i vogël. Nga ana tjetër, duhet të ketë edhe ndërgjegjësim qytetar për këtë lloj ambalazhi, që duhet të përdoret jo vetëm për bukën por edhe për tërë produktet ushqimore”, ka deklaruar Manjola Vraja, inspektore në sektorin e ushqimit pranë AKU-t

KOMENTE