Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pula që bën vezë të rralla
English

Pula që bën vezë të rralla

Harriet Whitaker vajza e vogël kur po kontrollonte pulën e saj në shtëpi, të quajtur Popples, gjeti një vezë gjigande të bërë nga pula.

Vajza 8 vjeçare tha se nuk kishte par ndonjëherë vezë kaq të madhe dhe mendoi se ndoshta ndonjë struc kishte erdhur dhe ishte arratisur përsëri.


Ajo e morri vezën për t'ja treguar miqve të saj në shkollë të cilët u habitën.

Nëna e vajzës tha se pula duket normale edhe pse do ketë patur dhimbje kur e ka bërë, por ushqimi jonë që i hodhëm një ditë më parë si lulelaker dhe brokoli do e ketë ndihmuar ta bëjë vezën.
Pula është blerë për vajzën me qëllim që ajo të mësohet të kujdeset për kafshët dhe ti hedhë dhe mëngjesin.
Familja nga Portsmouth, Hampshire zotohet se nuk do e hajë pulën pasi vezët që bën ajo janë mahnitëse. Ata u kanë dhënë nga një vezë të tillë dhe fqinjëve.

KOMENTE