Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Sekserët e ambasadave shqiptare
English

Sekserët e ambasadave shqiptare

Emisioni "Fiks Fare" para ca muajsh denoncoi një skandal të bujshëm që droga kalohej dhe përmes makinave diplomatike.

Skandali tjetër që ka pasuar, ka të bëjë me nxjerrjen e pasaportave biometrike nga ana e emigrantëve.

Emigrantët si rregull për nxjerrjen e pasaportës biometrike duhet të aplikojnë pranë ambasadës së vendit tonë në atë shtet ku ndodhen.

Tarifa është 50 euro por rradhët janë ndonjëherë dhe të gjata.

Për këtë shkak ai qo dëshiron të marrë pasaportën pa rradhë dhe më shpejt duhet të paguajë sekserët e ambasadave që mund të jenë të brendshëm ose të jashtëm .
Një gjë të tillë “Fiks fare” ka treguar në puntatën e së mërkurës sesi sekserët në dy ambasadat shqiptare që ofrojnë këtë shërbim, kërkojnë para për t’i futur emigrantët pa radhë.

KOMENTE