Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Japonia goditet përsëri nga një tërmet që paralajmëron tjetër cunam
English

Japonia goditet përsëri nga një tërmet që paralajmëron tjetër cunam

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka tronditur Japoninë dhe paralajmërimet shprehen për një cunam tjetër ndërkohë Japonia sapo përkujtoi një vjetorin e cunamit më të madh të shkaktuar ndonjëherë.

Tërmeti kishte fuqi prej 6.8 shkallë të Rihterit.
Një tronditje tjetër me magnitudë 5.9 ka goditur përsëri pas dy orë më vonë.
Ndërsa cunami prej një metër e gjysmë pritet në prefekturat e Aomorit dhe Iuates, kjo e fundit është zona që u dëmtua rëndë nga tërmeti dhe cunami i vitit të kaluar.
Epiqendra e tërmetit ishte 235 kilometra në jug të Kushiros, ishullin verior japonez të Hokaidos.

KOMENTE