Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Krijuesi i Mashable.com mund të bëhet njeriu më i pasur i botës
English

Krijuesi i Mashable.com mund të bëhet njeriu më i pasur i botës

Pete Cashmore, tani 26 vjeç është krijuesi i faqes Mashable.com.
Ai e nisi atë nga dhoma e tij në Banchory, të Aberdeenshire, në vitin 2005 kur ai ishte vetëm 19 në një përpjekje për të shpëtuar mërzinë e studimeve të tij.
Shtatë vjet më vonë, faqja me lajmet teknologjike, ka zyrën e saj qendrore në Nju Jork dhe Cashmore, i cili ishte quajtur dikur planet's sexiest geek', është i vendosur për të jetuar deri në emrin e tij duke u bërë një nga njerëzit më të pasur të botës.
Nëse blerja nga CNN ndodh, kjo do të çimentojë suksesin Cashmore si një multimilioner dotCom duke shënuar një tjetër arritje të jashtëzakonshme të ish-adoleshent bloger.
Faqja ka të punësuar 40 punonjës dhe faqja arrin deri në 50 milion klikime në muaj.
Mashable mbulon një gamë të gjerë lajmesh që i transmeton në kohë reale te mediat sociale si dhe në sektorin e internetit duke përfshirë Facebook dhe Twitter.

KOMENTE